Сторінка для батьків


4 речі, про які необхідно пам’ятати.

 1. Ваше найголовніше завдання – залишатися фізично і психологічно здоровими. При чому як вам - батькам, так і вашим дітям. Якість взаємин між вами та загальна «атмосфера» у домі – набагато важливіші, ніж навчання. Погуляти на свіжому повітрі (якщо, наприклад, ви живете в приватному будинку), важливіше, ніж шкільні завдання, зроблені вчасно, якісно та в повному обсязі. Обійми, спільні ігри та посмішки важливіше, ніж академічна успішність.

2. Ви – не педагог, а дім – не школа. Тож не нервуйте та не засмучуйтесь, якщо вам не вдається встигати все і робити це досконало. Ви не вмієте вчити – і це нормально. Ваша дитина відволікається на тисячу різних речей та не встигає – і це теж нормально. Особливо пам’ятайте про це, якщо паралельно із навчанням дитини ви вимушені ще дистанційно працювати, доглядати за молодшими дітьми, готувати їжу, прибиратися тощо. Не ставьте ані перед собою, ані перед дитиною зверх-задач. Ви – не супер-герої, а звичайні люди. Виснаження ж ваших психічних ресурсів, крики та конфлікти навряд чи допоможуть справі.

3. «Прогалини» в знаннях – взагалі не катастрофа. Вони поступово ліквідуються, коли всі ми повернемося до звичайного життя. І зроблять це люди, які знають як це робити ефективно та без «зайвих нервів», - вчителі.
Якщо для вас особисто відставання дитини у навчанні збільшує стресове навантаження та викликає негативні переживання (розчарування у собі як матері/батькові, роздратування в бік дитини тощо), попросіть вчителів викладати відео-записи уроків, так ви зможете надолужувати в зручному для вас і дитини темпі. А при нагоді попрацюйте із допогаючим спеціалістом (психологом, психотерапевтом) над своїм перфекціонізмом.

4. Вчителі – також, в першу чергу, люди. Ніхто не був готовий до цього карантину. Багатьом з них зараз приходиться опановувати нові для себе навички та перебудовувати свою роботу абсолютно інакшим, незвичним чином. Тож вони також можуть не встигати, помилятися, давати занадто багато/занадто мало завдань тощо. Будемо терплячими один до одного. Адже всім нам потрібний певний час для адаптації. І це також нормально.
Здоров’я нам усім!

Немає коментарів:

Дописати коментар

З 11 січня 2021 ріку по 24 січня 2021 року - дистанційне навчання. Розклад уроків  не змінився.